NİÇİN ORGANİK BESLENMELİYİZ?

138
NİÇİN ORGANİK BESLENMELİYİZ?
ads

Organik beslenme sizi doğal, zinde ve sağlıklı bir hayata davet eder. Size doğanın bir parçası olduğunuzu hatırlatır.

http://www.koska.com/Files/images/Blog/kasim2016/organik-besinler-nelerdir.jpg

Korana virüs ile birlikte Sağlıklı hayat kavramı hayatımızın önemli bir kavramı oldu. Evlere kapandığımız bu dönemde daha sağlıklı ve daha organik ürünlerin ne kadar önemli olduğunu anladık galiba, Bugün doğal üretim ile üreticilerin iş yükünün artması, alınan verimin modern tarıma göre daha az olması gibi pek çok nedenden, organik üretim yapılması  güçleştiriyor. Türkiye de özellikle son zamanlarda tüketicinin organik konusundaki bilinç yetersizliği fazlasıyla kötüye kullanılmaya başlandı.

Birçok ürünün üzerinde gerçekten organik şartlarına uymadığı halde “% 100 organiktir” ibaresi yer alabiliyor. Firmalar özellikle bitkisel ürünlerde kullandıkları bitkileri zaten doğadan topladıklarını ve doğadaki her şeyin de organik olduğunu belirtiyorlar. Uluslararası sertifikasyon kuruluşları, üretimin başından sonuna kadar denetim ve araştırmalar yaparak ürünü organik olduğunu belirten bir sertifikayla belgelendiriyorlar.

Tüketici olarak ürünü alırken dikkat etmesi gereken nokta, ürünün denetleme kurumlarının verdiği “organik” ibareli ve sertifika numarası yazılı bir etikete sahip olmasıdır. Çünkü her doğal ürün organik değildir.

Doğal beslenme başka bir deyişle organik beslenme sağlıklı bir hayat sürdürmenin önemli temeli. Ama her doğal ürünün organik olmadığını unutmamak gerekir.

ads
Araç çubuğuna atla
[responsivevoice_button voice="Turkish Female"]