Mutlu Olmak Zengin Olmaktan Daha Önemlidir

89
Mutlu Olmak Zengin Olmaktan Daha Önemlidir
ads

Mutlu Olmak Zengin Olmaktan Daha Önemlidir

Zengin olmak mı istiyorsun yoksa mutlu olmak mı?

Kitle iletişim araçları birçok kişiye zenginliğin mutluluğa götürdüğüne ikna etse de, durum her zaman göründüğü gibi değildir.

Para kesinlikle hedeflerinize ulaşmanıza, geleceğinizi sağlamanıza ve hayatı daha keyifli hale getirmenize yardımcı olabilir.

Ancak yalnızca bunlara sahip olmak, mutluluğu kesinlikle garanti etmez.

Asıl soru şu: “Para mutluluğu satın alabilir mi?” buna verilebilecek basit bir cevabınız olmayabilir.

Ancak paranın mutluluk üzerindeki etkisinin düşündüğünüz kadar büyük olmadığını biliniyorken. Giyecek kıyafetleriniz, yiyecek yemekleriniz ve içine girebildiğiniz bir eviniz. Bunun dışında yaptığınız tüm keyfi harcamalarınız refah duygunuz üzerinde sadece küçük bir etkiye sahiptir.

Burada önemli olan çok az şeye sahip olmakla çok fazla şeye sahip olmak arasında bir denge bulmaktır ve bu gerçekten kolay bir iş değildir.

Durum olarak geliriniz arttıkça yaşam tarzınız da onunla birlikte büyür. Geliriniz arttıkça, kendinizi mutlu etmek için daha fazla harcarsınız.

Tüm bu yeni ihtimaller konforu satın almak için Yavaş yavaş, yaşam tarzınızı daha pahalı hale getirir. Bu nedenle daha fazla kazanmak için daha çok çalışmanız gerekir.

Daha çok gelir elde ederseniz. Ancak daha fazla para kazandığınızda, beğendiğiniz başka bir şeyler keşfedersiniz. Sahip olduğunuzla asla yetinmezsiniz.

Mali durumunuz genel mutluluğunuzda sadece küçük bir rol oynasa da, çoğu insan bu durumun bundan daha önemli olduğuna inanır.

Bu nedenle, insanların hayatlarını daha fazla para ve mülk edinmek için çabalayarak harcıyor olmanız,

Sizi mutlu ya da mutsuz eden ne kadar şeye sahip olduğunuzla değil, ne kadar şeyle mutlu olduğunuzla alakalıdır.

Gerçek olan şu ki Beklentileriniz ne kadar düşükse, yerine getirmeleri o kadar kolay olur ve o kadar mutlu olursunuz.

Muhyiddin Er Yıldız

ads
Araç çubuğuna atla
[responsivevoice_button voice="Turkish Female"]