Kendinizi Boşlukta mı Hissediyorsunuz?

103
Kendinizi Boşlukta mı Hissediyorsunuz?
ads

Kendinizi Boş Hissediyor Musunuz?

Neden boş hissediyorum? Diye mi düşünüyorsun? Ya da Kendimi boş ve yalnız hissediyorum? Boş hissetmenin normal bir olay olup olmadığını ve başkalarının da aynı şekilde hissedip hissetmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Gerçek şu ki, ne kadar boş veya yalnız hissetseniz de yalnız değilsiniz.

Kendinizi boşlukta hissediyorsanız, bunun anlamı derinlerde bir şeyler oluyor demektir. Hatırlanması gereken bir şey, sizde ki bu boşluğun normal bir duygu olduğudur. Sizin yaşadıklarınızı pek çok kişi yaşıyor. Birçok insan bu duygulardan mustariptir. Yalnız değilsin.

Garip gelebilir, ancak hissettiğimiz bu durum bir duygudur. Boş hissettiğinizde, rahatsız edici bir duygu yaşarsınız. Bazı insanlar boşluğu, bedenlerinde, hayatı istedikleri gibi yaşayamamalarını engelleyen fiziksel bir his olarak söylerler.

Peki, gerçekten böylemi. Durum ne olursa olsun, mutluluğu ya da üzüntüyü hissetmenin zor olduğunu biliyorsunuz. Göğsünüzde boşluk hissi olabilir veya uyuşuk hissedebilirsiniz.

Çoğu zaman sıkılmış hissedebilir ve hiçbir şeyin önemli olmadığını düşünebilirsiniz. İçinden çıkamadığın duygusal bir uyuşukluk gibi. Boş hissetmek korkutucu olabilir ve neden böyle hissettiğinizi sorgulamanıza neden olabilir.

Bu duygu, hayatınızda mutlu olmak adına her şeye sahip olan insanların başına da gelebilir. Sağlıklı bir aile, iyi bir iş ve yoğun bir sosyal yaşam, İçimizde istem dışı oluşan bu duygusal uyuşukluk yaşam mutluluğunu kaçıranlara özel durum değildir. Çünkü boşluk dışarıdan gelmez. İçten gelir ve hayatınızın her yönünü etkileyebilir.

Birinin arada bir kendiyle temasını kaybetmesi alışılmadık bir şey değil. Kendinizle ilgili iletişim eksikliği, o kalıcı boşluk hissine yol açabilir.

Bazı insanlar buna “amaçsız yaşamak” diyor. Bu, olduğunuz kişi veya olmak istediğiniz kişi hakkında bir bilgiye sahip olamayacağınız anlamına gelir. Ulaşılacak belirli hedeflere veya hayallere sahip olmamak da kendinizi boşlukta hissetmenize neden olabilir.

Kendinizle teması kaybetmek birçok durumdan kaynaklanabilir. Örneğin, çabuk tüketilen bir ilişki veya zorlu bir iş, zorlu karantina süreci…

Muhyiddin Er Yıldız

ads
Araç çubuğuna atla
[responsivevoice_button voice="Turkish Female"]