GAYRİMENKUL İÇİN YATIRIM ZAMANI MI?

353
GAYRİMENKUL İÇİN YATIRIM ZAMANI MI?
ads

İnsanlık var olduğu sürece insanın barınma ve ticari işletme ve depolama imalat alanlarının ihtiyaç olacağı üretileceği bir gerçektir. Bu tip ihtiyaçlara yapılan yatırımlar arsa ve arazilerin gelişimi ve yapılan yatırımlarla geleceği belirlemektedir. Bu yatırımlar gerek ülke yöneticilerinin gelecek vizyonu ile ilgili planlamalara göre gerekse sektördeki ihtiyaçlara göre bölgesel gelişim sağlanmaktadır.

C:\Users\KÜRŞAT\Desktop\HABERLER\indirilenler\k.jpg

Örnekler versek Kocaeli ilimiz yeni yapılan yatırımlarla otoyol liman bağlantıları ile adeta Anadolu ve Marmara bölgesinin lojistik ve depolama alanında gelişmiştir. Ağır sanayi fabrikaları ile lojistik anlamda gelişimini sürdürmeye devam etmektedir. Gerek bölgenin üniversitelerle olan bağı ile yerel esnaf hareket alanı kazanmaktadır. İstanbul ‘da İlçe anlamında bir örnek olarak Zeytinburnu ilçemiz derici ve perdeci ayakkabıcı sektöründe bölgesel bilinirliği bir anda ihtiyaca binaen tekstil toptan ve perakende sektöründe önemli adımlar atarak sektörde önemli yatırımcıları barındırmaktadır. Bu tekstil sektöründeki gayrimenkule kattığı değeri artışı görülmektedir. Dolayısıyla gayrimenkul tarih boyunca paranın ve gücün göstergesi olmuştur. İnsanların gayrimenkul varlığı zenginlik ölçü birimi haline dönmüştür. Tüm tarih boyunca gayrimenkul bu konuda ölçü birimi olmuştur.

C:\Users\KÜRŞAT\Desktop\HABERLER\indirilenler\l.jpg

Gelelim gayrimenkul yatırım konusuna gerek iç piyasa gerek dış piyasa yatırımcısı olarak kategoriye göre ayrıştırılmalıdır. Zira iç piyasa müşterisi ihtiyaçlara göre alım için denecek pek bir şey yoktur. Ancak iç piyasa da yatırım anlamında ülke faiz inin yüksek olması gayrimenkulde alım cazibesi gözükmemektedir. Ancak ilerleyen günlerde sektörel anlamda konut alımları için özel faiz oranlarının açıklaması tüm sektöründeki unsurlar açısından beklenmektedir. Bu konu Ankara kulislerinde böyle bir konuda çalışma oluğu yönde çalışma var olduğu konuşulmaktadır. Bununla birlikte birçok inşaat firması yüzde 40 peşin kalanına karşı vade farksız inşaat süresince

Vadelendirme yapmaktadır. Bu konuda istanbul Sefaköy de mestistanbul.com projesi örnek gösterilebilir. Dış piyasa yatırımcısı açısından para kur paritesi açısından 1 e 9 gibi alım gücü olduğundan Türkiye her zaman alım yapılabilir konumunu korumuştur. Dolayısıyla gayrimenkul için her zaman yatırım yapılabilir ortam vardır.

@volkanfevzi / Facebook

@seycangayrimenkulinşaat yön krl baş yrd

@gülbeyazinşaat yön kurulu başk

www.mestistanbul.com / volkan çankaya

GÜLBEYAZ İNŞAAT

ads
Araç çubuğuna atla
[responsivevoice_button voice="Turkish Female"]